Strona główna / Portfolio / Case Study

Portfolio

Case Study

FM Bank - serwis internetowy nowej instytucji bankowej

Cele:

FM Bank t to nowy bank, specjalizujący się w obsłudze mikro i małych przedsiębiorstw, który rozpoczął działalność na polskim rynku na przełomie 2009 i 2010 roku. Jako nowy podmiot na polskim rynku finansowym, FM Bank potrzebował serwisu internetowego, który pomógłby w budowaniu wizerunku firmy na polskim rynku. Przed projektem postawiono następujące zadania:

  • pomoc w pozyskaniu klientów banku,
  • promocja wizerunku FM Banku.

Rozwiązania:

Serwis FM Banku ma nowoczesną formę i szatę graficzną. Bazuje na żywej kolorystyce wynikającej z identyfikacji wizualnej banku. Komunikuje profesjonalizm, ale jednocześnie dynamikę działania. Na stronie wyraźnie wyeksponowany jest podział oferty na skierowaną do przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. W ten sposób podkreślona została specjalizacja banku, który jako pierwszy na polskim rynku skupi się na obsłudze mikro i małych firm, wolnych zawodów oraz osób indywidualnych.

Ponieważ bank działa na polskim rynku od niedawna i nie ma jeszcze rozwiniętej sieci placówek, duży nacisk położono w serwisie na udostępnienie narzędzi ułatwiających kontakt z firmą przez Internet i telefon. Bezpośrednio ze strony głównej można przejść do zakładek umożliwiających założenie lokaty online, zostanie klientem FM Banku czy zapisanie się na newsletter. Wyraźnie wyeksponowano również numer infolinii.

Strona internetowa ułatwia kontakt z FM Bankiem wszystkim grupom odbiorców. Poza rozwiniętą częścią ofertową, zawiera informacje przeznaczone dla dziennikarzy oraz osób zainteresowanych pracą w banku. 

Serwis FM Banku został opracowany w oparciu o system zarządzania treścią Content Manager 3.0. Dzięki wdrożonemu systemowi praw i użytkowników możliwe jest zarządzanie serwisem na różnych poziomach redakcyjnych.


http://www.fmbank.pl/

Szukaj

Czy wiesz, że...

Znak "@" w Polsce powszechnie nazywany jest małpką. Na Ukrainie znak "@" czytany jest jako ślimak (равлик) lub "ucho" (вухо).

Źródło: Wikipedia

Następna ciekawostka